ЗАВАНТАЖЕНІСТЬ ДОРІГ КИЄВА
ВІЛЬНО

майдан Незалежності


player_1123
Вартість реклами у вікні камери - 200 грн. на місяць
ВЕБ-КАМЕРА № 70
МІСТО: Київ
РАЙОН: Шевченківський
АДРЕСА: майдан Незалежності
НАПРЯМОК ВЕБ-КАМЕРИ: метро Хрещатик
майдан Незалежності - метро Хрещатик;

ДОСТУПНА ТРАНСЛЯЦІЯ у вищій якості на YOUTUBE,

 

оптимізована для мобільних ПРИСТРОЇВ

Група Вконтакті:

 

Фейсбук:

 

 

 

Майдан Незалежності - центральна площа Києва . Розташована на Хрещатику , між вулицями Бориса Грінченка, Софіївській , Малій Житомирській , Михайлівській , Костьольній, Інститутській , архітектора Городецького та провулком Тараса Шевченка.

 

У вихідні та святкові дні площа перекрита днем для автомобільного руху. У ці дні на площі нерідко проходять різні концертні заходи . Під час ЄВРО -2012 там розташовувалася фан -зона вболівальників європейського чемпіонату з футболу.
 
ІСТОРІЯ:
 
До X століття місцевість в районі нинішнього Майдану називалася Перевісище і являла собою болото. Там , де тепер починається Софіївська вулиця , розташовувалися Лядські ворота , які вели до верхнього міста.
 
У кінці XVIII - початку XIX століття на місці майбутньої площі був пустир з виходом на нього залишками оборонних валів . На історичному планом 1803 року міський архітектора Андрія Меленського показано місце занедбаного водойми , позначене « Козине болото» , воно розташоване прямо під внутрішнім схилом кріпосного валу , між нинішніми провулком Шевченка , вулицями Малопідвальній і Паторжинського .
 
Площа як така сформувалася в 1830- х роках , коли були знесені залишки оборонних валів . Тоді ж вона отримала назву Хрещатицька - від назви вулиці , до якої вона безпосередньо примикала .
 
У 1876 році на площі було споруджено будинок Міської думи і вона отримала назву Думської . У 1913 році перед будівлею Міської думи було відкрито пам'ятник Столипіну .
 
У 1919 році площа була перейменована в Радянську , а в 1935 - у площу Калініна . У 1941 році будівлю Думи ( після революції в ньому розміщувався Обком КП ( б) України ) згоріло , а територія площі сильно збільшилася за рахунок зруйнованої непарної сторони Хрещатика.
 
У 1944 році був оголошений конкурс на кращий проект відбудови Хрещатика , прилеглих вулиць і площ . У цих проектах площі Калініна , що розташовувалася тепер по обидві сторони Хрещатика , відводилася роль головної площі міста.
 
Сучасна забудова площі утворена будівлями 1950- х - 1970-х років . У 1961 році було зведено будівлю готелю « Україна » (до 2001 року - «Москва »). У наступні роки площа неодноразово перебудовувалася і реконструювалася .
 
У 1977 році була перейменована в площу Жовтневої Революції . У її центрі розташовувався пам'ятник В. І. Леніну і фонтани.
 
Нинішнє ім'я набула після проголошення незалежності України в 1991 році. Станція метро « Майдан Незалежності» , відкрита в 1976 році , змінювала свою назву одночасно з площею . У 2001 році була зроблена капітальна перебудова площі : з'явилося безліч нових пам'ятників , скульптур і фонтанів. У центрі площі була встановлена ​​висока біла колона , яку вінчає фігура дівчини з калиновою гілкою в руках , що символізує незалежність України . Були відновлені Лядські ворота , на них встановлена ​​фігура покровителя міста архангела Михаїла. Під площею побудований великий торговий центр.
 
У пострадянський впемя площа стала популярним місцем проведення різних політичних ходів і мітингів . Взимку 2000-2001 років на Майдані відбувалися акції протесту « Україна без Кучми» , а в 2004 році він став центром Помаранчевої революції .
 
Інститутська вулиця пролягає по Бегічевской горі . БЕГІЧЕВСКАЯ гора - піднесення між вулицями Хрещатик , Грушевського та Інститутській . Є частиною місцевості Липки . Колишня назва - Іванівська гора ( Іван -гора) , за якою пролягала Іванівська дорога (нині Інститутська вулиця). Назва « Бегічевская гора» вживалася в 1- ій половині XIX століття , коли одній із садиб в цій місцевості володіла родина Бегічева (Інститутська , 1): Бегичев Матвій Семенович ( ? - Близько 1791 ) - генерал -майор , військовий інженер , будівельник і начальник київського заводу « Арсенал» , літератор і перекладач німецької літератури ; Бегичев Дмитро Матвійович - Генерал , учасник масонського руху , в 1830- і роки подарував свою садибу Київському університету ( тепер тут Міжнародний центр культури і мистецтв). Назва Бегічевская в 1820 -40-ті роки мала сучасна Інститутська вулиця.

ЭТО МЕСТО В НОВОСТЯХ

ЭТО МЕСТО В ВИДЕОСЮЖЕТАХ

ГОРОДСКОЙ ТРАНСПОРТ РЯДОМ:


3
2
2
9
1
1


TOP 6 ПОПУЛЯРНІ ВЕБ-КАМЕРИ


вулиця Олени Теліги, 61
ВЕБ-КАМЕРА № 30
МІСТО: Київ
РАЙОН: Подільский
АДРЕСА: вулиця Олени Теліги, 61
НАПРЯМОК ВЕБ-КАМЕРИ: метро Дорогожичі

міст Патона
ВЕБ-КАМЕРА № 15
МІСТО: Київ
РАЙОН: Дарницький
АДРЕСА: міст Патона
НАПРЯМОК ВЕБ-КАМЕРИ: міст Патона в сторону правого берега

перетин вул. Велика Житомирська - вул. Володимирська
ВЕБ-КАМЕРА № 187
МІСТО: Київ
РАЙОН: Шевченківський
АДРЕСА: перетин вул. Велика Житомирська - вул. Володимирська
НАПРЯМОК ВЕБ-КАМЕРИ: Софійська площа


метро Героїв Дніпра, Оболонський проспект
ВЕБ-КАМЕРА № 171
МІСТО: Київ
РАЙОН: Оболонський
АДРЕСА: метро Героїв Дніпра, Оболонський проспект
НАПРЯМОК ВЕБ-КАМЕРИ: вулиця Озерна

вулиця Велика Окружна, 1
ВЕБ-КАМЕРА № 157
МІСТО: Київ
РАЙОН: Святошинський
АДРЕСА: вулиця Велика Окружна, 1
НАПРЯМОК ВЕБ-КАМЕРИ: Кільцева дорога - вулиця Київська

улица Андрія Малишка, 37
ВЕБ-КАМЕРА № 163
МІСТО: Київ
РАЙОН: Дніпровський
АДРЕСА: улица Андрія Малишка, 37
НАПРЯМОК ВЕБ-КАМЕРИ: метро Чернігівська, вул. Червоногвардійська