ЗАВАНТАЖЕНІСТЬ ДОРІГ КИЄВА
ВІЛЬНО

Новини

20.02.2018 11:52

Експерти провели дослідження, яке показало, що принесло Україні впровадження стандарту 3G і коли з'явиться 4G.

Всіма використовувана зв'язок третього покоління 3G з'явилася в 2000-ті роки і відкрила можливість користування бездротової швидкісної передачі даних. Однак в той час як всі країни світу активно розгортали на своїх територіях 3G-мережі, Україна затягнула впровадження даного стандарту мережі аж до 2015 року, ставши єдиною країною в Європі, де була відсутня передача даних за стандартом 3G. Про це пише онлайн-журнал UiP.
 
За словами виконавчого директора асоціації IT України Олександра Кубракова, тривала відсутність стандарту зв'язку 3G не дозволило Україні поліпшити свої позиції в рейтингах, а також гальмувало розвиток електронної комерції та цифрових технологій. Крім цього, через відсутність 3G користувачі смартфонів задовольнялися низькою швидкістю передачі даних, що не дозволяло повноцінно використовувати гаджети.

Однак після впровадження стандарту зв'язку 3G з'явилися і деякі проблеми. Так, з появою швидкісної передачі даних збільшилася кількість інтернет-залежних, зокрема ігроманів. З цього приводу висловилися представники сайту Kasinoguru-ua.com , які зробили припущення про те, що саме поява швидкісного інтернету вплинуло на поведінку користувачів в інтернеті. «Доступний інтернет привів до десятикратного зростання зацікавленості користувачів в азартних іграх. Якщо раніше сфера азарту була не так популярна, то починаючи з 2015 року кількість гравців тільки зростає», - повідомили представники сайту.
 
На думку директора з маркетингу компанії Vodafone в Україні Андрія Отрощенко, ефект від появи стандарту мережі 3G в Україні виявився не очевидним ще й тому, що саме в 2015 році в країні стався економічна криза. Однак, незважаючи на це, на сьогоднішній день саме завдяки стандарту зв'язку 3G в країні виріс показник ВВП.
 
«Разом з впровадженням мереж 3G Україна отримала суттєві інвестиції для розвитку інформаційних технологій. Більш того, це стало поштовхом для розвитку логістики, електронної комерції, а в сфері медіа зросла частка цифрових каналів як інструменту реклами», - поділився Андрій Отрощенко.
 
У виграші також виявилися українські банки і постачальники фінансових послуг. Генеральний директор компанії Ericsson Ярослав Ніцак повідомив, що поява мережі 3G послужило поштовхом для розвитку мобільного банкінгу і успішного запуску нових онлайн-сервісів.
 
«У великих містах України з'явилася можливість замовляти таксі або відслідковувати, де знаходиться рейсовий автобус за допомогою мобільних додатків, а у Львові українці отримали можливість оплачувати проїзд в громадському транспорті через смартфон», - наводить приклади Ніцак.
 
Плюс до всього, Україна має намір рухатися в ногу з часом. Мобільні оператори країни вже заговорили про найближчому впровадженні 4G, яка ще відома як LTE. Незважаючи на те, що всі розвинені країни світу вже з 2010 року використовуються стандарт зв'язку 4G, Україна в черговий раз знаходиться в ролі наздоганяючого. Впровадження 4G заплановано на липень 2018 року.
Розділ новини: Технології
Архів новин по темах:

КОМЕНТАРІ