ЗАВАНТАЖЕНІСТЬ ДОРІГ КИЄВА
ВІЛЬНО

Новини

30.11.2020 12:58
Що таке АЗС та які вимоги до її функціонування

Автозаправна станція – це комплекс обладнання та споруд, призначених для прийому, зберігання, продажу пального та заправки транспортних засобів. Для розрахунків використовують готівкові гроші, банківські карти та талони на пальне. Заправки часто відкривають біля автомобільних доріг з інтенсивним рухом. В Україні більшість АЗС належить великим мережам.

Які АЗС бувають

На заправній станції реалізують такі види пального:

  • бензин;
  • дизельне паливо;
  • зріджені вуглеводневі гази (пропан, бутан);
  • стиснений природний газ.

Станція може спеціалізуватися на одному виді пального або бути багатопрофільною. Деякі АЗС дозволяють зарядити електричні автівки.

За ступенем мобільності заправки поділяють на пересувні та стаціонарні. За належністю – загального користування та відомчі. На АЗС загального користування здійснюється заправка автомобілів всіх видів власності. Діяльність відомчих паливороздавальних пунктів обмежується обслуговуванням транспорту певного підприємства або групи.

Згідно з нормативами АЗС виділяють такі типи:

  • Традиційні. Технологічні системи розраховані на заправку тільки рідким пальним. Воно зберігається в одно- або багатосекційних резервуарах під землею. До споживачів пальне потрапляє через паливороздавальні колонки (ПРК).
  • Блочні. БАЗС включає підземний резервуар для рідкого палива, паливороздавальну колонку, колону для монтажу навісу, навіс, прилади для контролювання параметрів нафтопродукту, системи пожежогасіння, які працюють в автоматичному режимі. БАЗС популярні завдяки функціональності, рентабельності та безпеці.
  • Модульні. Відрізняються тим, що пальне зберігається над землею, ПРК та паливні резервуари розташовані на деякій відстані. Завдяки модульному виконанню можна створити заправний комплекс, який повністю відповідає потребам замовника. МАЗС можливо швидко ввести в експлуатацію.
  • Контейнерні. Являють собою паливний контейнер наземного розташування, суміщений з ПРК. Він обладнаний пультом диспетчерського управління. Сучасні моделі мають вібраційні фільтри, які очищають пальне від забруднень та вологи.
  • Пересувні. ПАЗС являє собою єдиний заводський виріб, розташований на автомобільному шасі, причепі або напівпричепі. Містить цистерну, джерело автономного живлення, ПРК, прилади контролю якості палива.
  • Зарядна станція. Надає електроенергію для зарядки акумуляторного електротранспорту.

Організація території

АЗС – це об’єкт підвищеної небезпеки. На етапі проектування передбачають заходи пожежної безпеки. Експлуатацію суворо регламентовано нормами. Вона здійснюється під наглядом державних протипожежних органів.

Перед та на території станції обов’язково встановлюють попереджувальні знаки. Усі майданчики мають тверде водонепроникне покриття. Розтіканню нафтопродуктів перешкоджають лотки для відведення забруднених дощових вод та таких, що розтанули. Лотки закривають металевими листами.

Заправні станції мають на своїх територіях приміщення для оператора, адміністрації, служби охорони, санітарні вузли, побутові кімнати для персоналу та зберігання спецодягу. На території часто влаштовують міні-маркет, невеликий готель, закусочну, банкомат. Автомобільні заправні станції мають автомийки, пости технічного обслуговування.

Сучасна заправна станція – це не тільки пункт для заправки пальним, а й ціле містечко з додатковим сервісом, складний комплекс, в якому високі технології поєднуються з новітніми уявленнями про сервіс і актуальними бізнес-рішеннями. Часто буває, що це єдине місце на багато кілометрів навколо, де в будь-який час доби можна не тільки купити пальне, але і випити кави, поїсти, придбати предмети першої необхідності для себе і автомобіля.

Розділ новини: Різне
Архів новин по темах:

КОМЕНТАРІ