ЗАВАНТАЖЕНІСТЬ ДОРІГ КИЄВА
ВІЛЬНО

Новини

26.01.2012 12:20

Пробратися в нечищені від заметів двори можна, але складно, скаржаться автомобілісти.

Особливі неприємності водіям машин з шашечками доставляють дороги у дворах. Якщо з очищенням центральних магістралей комунальники впоралися більш ніж гідно, то біля житлових будинків - біда.

У дворах - автомобільні стежки.
На невинно засніжені внутрішньоквартальні дороги скаржаться наші читачі з усіх районів Харкова.
- Випав сніг, по ньому кілька разів проїхав легковик - ось як виглядає "дорога" у мене на Олексіївці, - розповідає житель пр. Перемоги Юрій Хворост. - У мене і біля під'їзду не почищено, не кажучи вже про проїзну частину. Деякі автомобілі і виїхати, напевно, вже не можуть.
- У нас на вулиці Миру машини самі накатали собі щось на зразок стежки, так як механизированно ніхто не чистив, - свідчить житель ХТЗ Олександр.
- Ніяких слідів чистячих машин я біля свого будинку не виявила, - розводить руками Надія Теліщак, що проживає на Салтівці. - Добре, що сніг не дуже глибокий і ми змогли виїхати ...

Плюс п'ять гривень "за погоду"
Деякі служби таксі, яким за родом діяльності доводиться відправляти водіїв на далекі від ідеалу внутрішньоквартальні дороги, відреагували на снігопад копійкою. Одні пропонують замовникам домовлятися про надбавку з окремо взятими водіями, інші офіційно оголошують про підвищення вартості послуги.
- Ми через погодні умови підняли таксу на 5 грн, - зізналися "Комсомольській правді" в одній з великих фірм. - У двір таксистам важче заїхати. Багато клієнтів просять подати машину під під'їзд, не розуміючи при цьому, що в такому випадку машина просто не виїде звідти.
- Якщо ви водія віддячите особисто, він буде дуже радий, - пояснили нам в іншій службі таксі.

Чищенні снігу заважає парковка
Як з'ясувалося, з завалами на дворових дорогах повинні боротися і вручну - двірники з лопатами, і механізовано - силами КП "Комплекс з вивозу побутових відходів". На всі претензії водіїв комунальники відповідають: більшу частину проблем харків'яни створюють самі.

- Техніка є, вона виділяється КП "КВБО", але почистити якісно внутрішньоквартальні дороги немає можливості через те, що скрізь стоять автомобілі, - розводить руками керівник КП "Харківблагоустрій" Катерина Сливінська. - Приїхав вночі, скажімо, трактор з відвалом, але почистити дорогу від снігу він не може, тому що все заставлено машинами. Автомобілісти самі собі гірше зробили.

Комунальники нарікають, що власники автомобілів геть ігнорують їх письмові та усні прохання не залишати взимку машини біля будинків на ніч. Мовляв, внутрішньоквартальні дороги занадто вузькі, щоб можна було проїхати снігоочисній техніці і не засипати припарковані авто з одного боку і тротуари - з іншого.
- Але, в принципі, проїзд скрізь забезпечений, - запевняють у мерії. - Ніхто ще не застряг.

Джерело: Комсомольская правда

КОМЕНТАРІ