ЗАВАНТАЖЕНІСТЬ ДОРІГ КИЄВА
ВІЛЬНО

Новини

06.06.2012 17:19

Дорожній Фонд США після серії обговорень прийняв рішення про підтримку програми запобігання аварій, що використовує GPS.

Програма міністерства транспорту США під назвою «підключений автомобіль» включає в себе розробку системи безпечного керування та управління транспортними потоками, яка попередить водіїв про можливу небезпеку під час проходження по маршруту і допоможе уникнути заторів на дорогах.

За допомогою вбудованого радіопередавача, що працює за принципом Wi-Fi, технологія дозволить передати цілий набір даних про стан автомобіля: його розташування, швидкість та її зміна в даний момент часу, а також кут, під яким кузов машини знаходиться по відношенню до інших транспортних засобів поблизу.

Інформація буде надходити в систему зі швидкістю близько 10 разів на секунду. GPS-пристрої, які можуть бути вбудовані або встановлені після покупки автомобіля, будуть обробляти вхідні дані, а результат буде використовуватися для попередження водіїв про можливу небезпеку на дорозі або при парковці.

Як пояснив Шеллі Роу, директор департаменту Інтелектуальних Транспортних систем міністерства, «Під час роботи обладнання самостійно визначає ймовірність зіткнення або аварії через перешкоди на дорозі. Система, встановлена на двох автомобілях, сповіщає водіїв спеціальним попередженням. Під час випробувань це відбувалося навіть тоді, коли перебуваюча за кермом людина не здогадувалася про можливу небезпеку або була не в змозі побачити автомобіль, що наближається».

Крім запобігання аварійних ситуацій нова технологія, як очікується, допоможе владі штатів і федеральним відомствам США скорегувати ситуацію з пробками на дорогах.

Розділ новини: Технології

КОМЕНТАРІ