Новини

12.08.2013 17:22
Найефективніші способи боротьби з угонами

Може це когось і сильно здивує, але міжнародний досвід боротьби з угонами автомобілів показує, що найефективніші способи не пов'язані з індивідуальним захистом водіями своїх транспортних засобів.

Дослідження показують, що це насамперед:

  • Державний масштаб постановки та вирішення проблеми;
  • Залучення до цієї проблеми широких верств населення, створення громадських правоохоронних організацій. Об'єднання в досягненні однієї мети автовласників, виробників автомобілів, страхових компаній. Найсумніше те, що багато громадян, чиновники, політики в цьому питанні проявляють інфантильність. Наймодніший девіз - "ви міліція, от ви й шукайте ...". А це неправильно. У Великобританії, наприклад, важливу роль зіграло рух, початок якому було покладено в 1992 році, оголошеному в країні Роком проведення заходів з попередження угонів автотранспорту. Метою цього заходу стало об'єднання всіх зацікавлених сил, які змогли б створити потужну перешкоду даному виду злочину. Були створені асоціації, представлені самими широкими шарами суспільства від членів уряду і співробітників поліції до функціонерів страхових компаній, виробників і власників автотранспорту. Пізніше ці асоціації утворили Групу з попередження даного виду злочину.
  • Масова державна агітація і пропаганда, спрямована на недопущення крадіжок автотранспорту.
  • Створення потужної інформаційно-пошукової централізованої інтегрованої системи. Тут вже є серйозний прогрес. Вже два роки в країні працює система автоматичного розшуку транспорту "Відеоконтроль-Рубіж". Між іншим, повністю вітчизняна інженерна розробка української компанії "ОЛЛІ Транс". Вже знайдено кілька тисяч автомобілів, що перебувають у розшуку. І це з урахуванням того, що такі комплекси встановлені тільки на стаціонарних постах ДАІ (для довідки всього їх в країні - 93).

Воюють з угонами і через інтернет. Наприклад, незабаром в Москві запрацює портал, на якому можна буде повідомити про викрадення автомобіля, причому подібне повідомлення буде офіційно прирівняне до заяви про викрадення або дзвінку в поліцію. Адреса нового порталу поки невідомий, хоча вже є робоча назва системи - «Автокод». Передбачається, що автовласники будуть реєструватися на сайті, після чого зможуть оскаржити штрафи ГИБДД за допомогою спеціальної форми, в якій треба буде вказати номер і дату постанови, підрозділ ГИБДД, що виписало квитанцію, а також докласти свої фото-та відеодокази. Що ж стосується боротьби з угонами, то автомобілісти будуть відправляти спеціальне повідомлення, вказуючи номер машини і адреса місця викрадення. Після цього власник транспортного засобу буде отримувати підтвердження про розгляд заяви та хід його обробки. Юридично таке повідомлення не буде відрізнятися від письмової заяви або дзвінка за телефоном «02». Паралельно москвичі, які побачили машину, що знаходиться в розшуку, зможуть розповісти про її місцезнаходження.

Розділ новини: Технології
Архів новин по темах:

КОМЕНТАРІ

Пт, 13/01/2017 - 18:56 — Bamby

Да, угон машины - это действительно актуальная тема на сегодняшний день, ведь происходит это нередко. И хорошо, что с каждым днем находят все новые способы, благодаря которым поиск машины становится проще и быстрее. Недавно как раз читала статью о действиях при потере номерных знаков - goo.gl/gd2l0S - оказалось актуальным для меня, так как у подруги как раз их украли.