ЗАВАНТАЖЕНІСТЬ ДОРІГ КИЄВА
ВІЛЬНО

Новини

22.11.2013 10:45

Продажі телевізорів з функцією Smart TV ростуть швидше, ніж ринок в цілому. У третьому кварталі цього року українці придбали 82,6 тис. «розумних» телевізорів.

Для порівняння , за аналогічний період минулого року продажі цих пристроїв склали 54,95 тис. штук. Таким чином , квартальні продажі виросли на 50 % у штуках і на 35 % у грошах - до 632 348 000 грн. Весь сегмент побутової електроніки в третьому кварталі виріс тільки на 11 % , а продажі LED- телевізорів - на 14 %. За оцінками компанії « Samsung Electronics Україна » , до кінця року продажі «розумних» телевізорів складуть близько 30 % від загальних продажів ТБ -обладнання в Україні . У 2014 р. їх частка може зрости до 50 %.
 
Як розповіла менеджер по контенту Smart TV « Samsung Electronics Україна » Юлія Кисельова , в Україні відсоток активацій телевізорів Samsung Smart TV складає рекордні 93 % - це найвищий показник в СНД і він набагато вище , ніж у Європі та США . При цьому близько 72 % користувачів постійно користуються можливостями технології Smart TV. «Ця категорія продуктів досить нова для українського ринку і тому викликає підвищений інтерес з боку співвітчизників » , - пояснює вона.
 
Нова аудиторія
 
На кінець вересня в Україні налічувалося більше 500 тис. телевізорів зі Smart TV. За прогнозами компанії «Воля» , до кінця року в будинках українців їх буде вже 750 тис. , що відповідає чверті всієї аудиторії кабельного ТБ в країні. Щоб не упустити нового глядача , «Воля» на початку тижня вивела на ринок окремий пакет Smart TV вартістю 39 грн. Він включає 50 загальнонаціональних каналів і два канали у високій якості (High Definition , HD ) і доступний на телевізорах Samsung Smart TV . «Ми звернулися до Samsung , так як ця компанія займає близько 60 % ринку » , - пояснив керівник відділу розвитку продуктів компанії « Воля » Олег Нестеренко. «Воля » стала другим інтернет- провайдером в Україні , який вийшов у сегмент Smart TV.
 
Вже більше року схожу послугу надає одеський « Тенет ». За 60 грн на місяць користувачам Samsung Smart TV пропонується більш 100 телеканалів. Кількість глядачів «розумного» віджету на сьогодні складає більше 1 тис абонентів , повідомив представник « Тенета ».
 
Засновник київської мережі провайдера «Тріолан » Вадим Сидоренко скептично ставиться до спроб колег освоїти новий напрямок. «Ринок « розумних » телевізорів поки невеликий , тому ми робимо ставку на інтернет-телебачення через ТВ- приставки» , - говорить він. Крім того , за його словами , якість ТБ -послуги на Smart TV трохи поступається якості послуги , що надається через приставку. Наприклад , перемикання телеканалів відбувається повільніше , звертає увагу співрозмовник. Паралельно телебачення через приставки просувають «Воля» і « Тенет ».
 
«Очевидно , телебачення йде в інтернет , мультиплатформеність вже давно стала даністю , тому провайдери намагаються освоїти всі можливі способи доставки контенту» , - зазначив партнер консалтингової групи E & C Анатолій Фроленков .
 
Територія легальності
 
Директор з розвитку « Віжн ТВ » Петро Конов вважає , що напрямок Smart TV буде розвиватися в Україні , тому що це зростаючий сегмент , зручний абоненту . За його словами , теоретично смарт- рішення - це питання домовленості з виробниками «розумних» телевізорів. Додаток створюється буквально за місяць. Але постачальникам легального і платного конент не дуже цікаво працювати в цьому напрямку , так як конкуренцію їм складають безкоштовні програми та віджети - наприклад , fs.ua або ex.ua. «В Україні багато безкоштовного контенту , багато піратів. А надання цієї послуги передбачає очищення прав », - упевнений експерт. Тому поки «Віжн ТБ» не пропонує абонентам такий сервіс , але не виключає рух у цьому напрямку надалі. «Хто ж відмовиться від розвивається сегмента ринку? За допомогою « розумних» телевізорів ми фактично безпосередньо потрапляємо на додаткових користувачів » , - підкреслив він.
 
На фото безкоштовний додаток ВІДЕОПРОБКИ:
 
Видеопробки на Smart TV

 

Видеопробки на Smart TV

Боротися за глядача в сегменті Smart TV провайдерам доведеться і з легальними інтернет-сервісами, такими як Megogo. Заступник директора з маркетингу Megogo Роман Сагайдак прогнозує, що завдяки «розумним» сервісів кабельне ТБ може здати свої позиції, хоча і незначно. А ось ефірне ТБ він називає «ласим шматочком». Напередодні переходу України на цифрове ефірне ТБ близько 9 млн домогосподарств доведеться зробити вибір, яке ТБ дивитися.
 
Джерело: capital.ua
Розділ новини: Технології
Архів новин по темах:

КОМЕНТАРІ