ЗАВАНТАЖЕНІСТЬ ДОРІГ КИЄВА
ВІЛЬНО

Новини

28.03.2011 11:29
В'єтнамські мілітарісти інвестують в Україні

Viettel, в'єтнамська телекомунікаційна компанія, яка повністю контролюється міністерством оборони В'єтнаму (акціонер Military Telecom Corp), інвестує близько $ 600 мільйонів в Україні, в широкосмуговий доступ в Інтернет.

Інтерфакс-Україна повідомляє, що глава держагентства з інвестицій Владислав Каськів сказав репортерам в Ханої: "Наше агентство підписало меморандум з Viettel в суботу по запуску широкосмугового доступу в Інтернет. Інвестиції в проект складуть приблизно $ 600 мільйонів."

Проект розрахований на п'ять років і буде здійснюватися в рамках українського національного проекту «Відкритий світ». Згідно кореспонденту Інтерфаксу-Україна, Каськів пояснив, що проект передбачає повну інформатизацію сільських шкіл і поширення нетбуків серед школярів.

«600 млн. доларів інвестицій - це дуже великі гроші для компанії. І цілком можливо,що свою присутність в регіоні компанія почне з придбання телекомунікаційного активу на Україну, щоб швидко закріпитися на ринку », - прокоментував новину представник однієї з провідних компаній українського ШПД ринку.

Згідно Vietnews, прагнучи стати однією з найкращих десяти телекомунікаційних компаній у світі з найбільшими закордонними інвестиціями до 2015, Viettel з 2008 почав ряд проектів в інших країнах з сотнями мільйонів доларів вкладень.

Говорячи про це починання, Нгуен Ман Ханг, Головний Віце-Президент компанії, філософськи помітив "добровільний ризик у важких обставинах змусить нас прийняти новий потік думок і тоді цей новий напрямок стане більш сильним".

Приймаючи цю ділову філософію, Viettel спочатку вибрав Камбоджу в якості першої мети, щоб розгорнути свій честолюбний міжнародний інвестиційний план. Закріпившись у сусідній країні в лютому 2009, до теперішнього часу оператор отримав рекордну кількість користувачів послуг мобільної телефонії Metfone. Після того, як послуги Metfone поширилися по всій Камбоджі, в жовтні 2009, Viettel зосередив свій інтерес на Лаосі, де став партнером лаоської АзіаТелеком, для розгортання мережі мобільної телефонії Unitel. В даний час і мережі Metfone і Unitel займають перше місце з точки зору організації мережі та інфраструктури і друге місце за кількістю абонентів у своїх країнах.

Нещодавно Viettel отримав ліцензію для мережі мобільної телефонії Movitel в африканській країні Мозамбік. Під це плануються інвестиції в більш ніж 400 мільйонів USD від Movitel, який є спільним підприємством з групою фірм Мозамбіку, з планами надавати послуги 85 відсоткам населення.

Раніше, ця військова компанія досягала угоди купити 60-процентну частку, вартістю в 250 мільйонів USD у мережі Teletalk в Бангладеш. Viettel вже купив 70 відсотків частки компанії Teleco в Гаїті вартістю 59 млн USD і планує вкачати ще 300 мільйонів USD на ринок, щоб стати постачальником мобільної телефонії та інших телеком послуг в Гаїті вже в першому кварталі 2011.

Тепер, Viettel працює над схемами проникнення в інші країни Азії і Латинської Америки. Незважаючи на такі великі проекти, військова компанія програє у встановленні своєї власної торгової марки на іноземних ринках, що робить її менш конкурентоспроможною порівняно з конкурентами із країн з дуже розвиненими інформаційними технологіями.

«Заснований у 2001, Viettel - найбільший постачальник послуг мобільної телефонії у В'єтнамі і перший в'єтнамський постачальник мобільних послуг за кордоном. Це - також єдиний постачальник послуг роумінгу у В'єтнамі, який з'єднує його клієнтів передоплати з 33 мобільними мережами з 29 країн і територій.»

Розділ новини: Технології
Архів новин по темах:

КОМЕНТАРІ